Biuro Zarządu:

ul. Dolna Brama 8, 80-821 Gdańsk


NIP: 957-090-06-91

tel: 727 008 103

e-mail: biuro@zzwp.pomorskie.pl , pzw.biuro1@wp.pl

Konto bankowe: 06 1020 1811 0000 0002 0014 8486

Obchody święta "Czyn bojowy PSZ na froncie wschodnim podczas II wojny światowej"

Szanowni Koledzy i Przyjaciele,
 
w dniu 12 października mija rocznica bitwy pod Lenino, gdzie polski żołnierz dał dowody swojego bohaterstwa składając ogromną daninę krwi. Dzień ten jest również tym, w którym otrzymywaliśmy awanse, odznaczenia i wyróżnienia, a niekiedy traciliśmy zdolność bojową. 
Z tej okazji, pod tytułem "Czyn bojowy Polskich Sił Zbrojnych na froncie wschodnim podczas II wojny światowej", Prezydent Gdańska Pani A. Dulkiewicz, po raz kolejny organizuje ceremonię oddania hołdu poległym i pomordowanym żołnierzom. Przekaz ze strony władz miasta jest jednoznaczny: szacunek i uznanie dla naszego związku oraz Związku Inwalidów Wojennych. Powyższą opinię, Pani Dulkiewicz potwierdziła podczas rozmowy, która odbyła się przy okazji podobnej uroczystości. Zadeklarowała także wszelkie poparcie dla naszej związkowej działalności.
 
Dlatego też władze PZW uważają, iż w tej ceremonii powinniśmy uczestniczyć w jak najszerszym składzie aby zademonstrować swoją obecność! Tak ukazana obecność wręcza nam legitymację do ubiegania się u władz samorządowych, w kolejnych miesiącach o wsparcie rzeczowe i finansowe.
Władze M. Gdańska, w ostatnich trzech latach nie odmówiły nam wsparcia ilekroć się zwracaliśmy!
 
W związku z tym zapraszam Was do udziału ww. uroczystości, która odbędzie się 12 października o g. 11:00 przy pomniku "Tym, co za polskość Gdańska"  przy ul. Podwale Staromiejskie. 
Po uroczystości, która potrwa ok. 45 minut przejedziemy do nowej siedziby (ul. Dolna  Brama 8) na spotkanie integracyjne - gorący lunch, kawa, herbata, ciasto i lampka wina.
Aby sprawnie i szybko przebazować się musimy posłużyć się prywatnymi samochodami.
Parkingi przy pomniku są płatne - zwracam koszty parkowania po przekazaniu mi biletu parkingowego!
W okolicach Dolnej Bramy parkowanie jest bezpłatne.
 
Proszę o rozpowszechnienie informacji wśród członków ZŻWP.
Oczekuję od prezesów kół na deklaracje uczestnictwa w ceremonii w dniu 12 bm.
 
Pozdrawiam
Sławomir Bielak
Skarbnik PZW ZŻWPLicznik odwiedzin: 609142