Biuro Zarządu:

ul. Dolna Brama 8, 80-821 Gdańsk


NIP: 957-090-06-91

tel: 727 008 103

e-mail: biuro@zzwp.pomorskie.pl , pzw.biuro1@wp.pl

Konto bankowe: 06 1020 1811 0000 0002 0014 8486

Szanowni Czytenicy i Sympatycy GWiR!

05.01.2022

GWIR Sp. z o.o.
Adres do korespondencji
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY „GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

         Uprzejmie zapraszamy do styczniowego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”, w którym m. in. przeczytacie:
1. „Bitwa o prawdę” – sprzeciw Redaktora Naczelnego wobec manipulowania obecną sytuacją w Polsce.
2. „Jaki był mijający rok” – refleksje Henryka Budzyńskiego nad wydarzeniami minionego roku. Wnioski do wykorzystania na wojewódzkich, rejonowych i Krajowym Zjeździe Delegatów. Lektura obowiązkowa.
3. „Co zawiera projekt ustawy o obronie Ojczyzny” – rozważania Henryka Budzyńskiego na temat wpływu proponowanej ustawy na działalność związkową. Do zastanowienia.
4. „Maruderstwu wstęp wzbroniony” – najnowsze wieści z Fundacji Pomocy Emerytom i Rencistom Wojskowym.
Ponadto”
1. „Z życia Związku” - wyjątkowo bogata porcja informacji o kampanii przedzjazdowej. Nowym władzom kół oraz zarządów wojewódzkich i rejonowych życzymy sukcesów w działalności związkowej.
2. „Poradnik zdrowotny” Piotra Białokozowicza.
3. „Kącik kulturalny” pod redakcją Stanisławy Garbalińskiej.
3. „Dvě piva prosím ......“ Henryk Budzyński z przymrużeniem oka zachęca do nauki języków obcych.

SZANOWNI PAŃSTWO!
Zbliża się okres rozliczeń z podatkowych. Zachęcamy wszystkich naszych członków i sympatyków do przekazania 1 % podatku dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Władza skubie nas bezlitośnie, dlatego nie ma uzasadnienia przekazywanie 1 % podatku fiskusowi. Skorzystajmy z naszego przywileju i przekażmy te środki Związkowi lub Fundacji. Niech służą wsparciu naszej działalności w realizacji zadań publicznych lub pomocy potrzebującym. Więcej wewnątrz numeru.
Wasz Wydawca
GWIR Sp. z o.o.

czytaj dalej...

Uchwała Programowa XI Zjazdu Pomorskiej Organizacji ZŻWP

08.12.2021

UCHWAŁA PROGRAMOWA
PRZYJĘTA NA XI ZJEŹDZIE DELEGATÓW POMORSKIEJ ORGANIZACJI WOJEWÓDZKIEJ
ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO
OBRADUJĄCEGO 4 GRUDNIA 2021 ROKU

Miniona kadencja władz Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej Związku Żołnierzy Wojska Polskiego upłynęła w warunkach,...

czytaj dalej...

Zmiana na funkcji administratora strony internetowej

07.12.2021

Koleżanki i Koledzy,

Na mocy decyzji nowo wybranego Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP z dnia 4 grudnia 2021 roku przejąłem obowiązki redaktora i administratora strony internetowej www.zzwp.pomorskie.pl. Dziękuję za zaufanie; postaram się tym zadaniom sprostać na miarę potrzeb i swoich możliwości. Jednocześnie podkreślam, że poziom i aktualizacja treści zależą w ogromnej mierze od aktywności każdego z nas. Mam na uwadze częstotliwość i zawartość otrzymywanych od wszystkich z nas informacji o pracy naszych kół i nurtujących je problemach. Będę z całą pieczołowitoscią dokładał starań, aby znalazły one odzwierciedlenie na naszej stronie internetowej, a także - w miarę ich wagi - również na stronie Zarządu Głównego czy w innych mediach. Ale podkreślam jeszcze raz - każda informacja o naszej aktywnosci czy naszych, jako członków Związku sprawach jest cenna i warta upowszechnienia. Dlatego stawiam do Państwa dyspozycji mój adres poczty elektronicznej, tj. kzabieglinski@onet.pl i oczekuję na nadsyłane materiały pisemne, fotograficzne czy filmowe.

Jednocześnie dziękuję mojemu poprzednikowi, kol. płk. pil. Waldemarowi Szlachcie za skuteczne utrzymanie tej strony w jakże trudnym da Związku i każdego z nas okresie.

Pozdrawiam serdecznie
kmdr w st. spocz. dr Krzysztof Zabiegliński

czytaj dalej...

Apel do emerytów wojskowych

11.08.2017

Apel Prezydenta Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych do emerytów wojskowych.

DO EMERYTÓW WOJSKOWYCH 

Wiemy wszyscy, że 5 grudnia 2016 r. skierowano do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin. Dotyczy on obniżenia wysokości emerytur wojskowych i rent inwalidzkich dla członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i byłych żołnierzy zawodowych, którzy pełnili służbę w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 sierpnia 1990 r., a także wojskowych rent rodzinnych pobieranych po takich żołnierzach zawodowych. W sensie legislacyjnym jest on wiernym odwzorowaniem uchwalonej 16 grudnia 2016 r.

czytaj dalej...

Czas na zmianę

10.07.2017

Koleżanki i Koledzy,

          w związku z wynikami ostatnich wyborów do władz pomorskiej organizacji  Związku Żołnierzy Wojska Polskiego zaprzestałem pełnienia funkcji rzecznika prasowego Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP. Jednocześnie – co logiczne - zrezygnowałem z administrowania stroną internetową PZW. W najbliższych dniach przekażę obowiązki i uprawnienia w tym zakresie powołanemu na obydwie te funkcje kol. płk. Waldemarowi Szlachcie, wiceprezesowi Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP ds. społeczno-obronnych....

czytaj dalej...


Licznik odwiedzin: 571270